Polskie drogi

Poszukiwania kierowcy, który potrącił policjanta

Świętokrzyscy stróże prawa poszukują kierowcy, który w czwartek rano potrącił policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia, do którego doszło na krajowej "siódemce" w okolicach Chęcin. Funkcjonariusz przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W czwartek we wczesnych godzinach rannych na remontowanym odcinku krajowej "siódemki" w okolicach Chęcin jadący nieoznakowanym radiowozem policjanci zatrzymali do kontroli ciemnego volkswagena na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

"Kierowca zjechał na pobocze. Kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, samochód gwałtownie ruszył. Volkswagen potrącił jednego z funkcjonariuszy, a później uderzył w radiowóz i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Warszawy. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, ale mężczyzny nie udało się zatrzymać" - relacjonował mł.asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Reklama

Dodał, że ranny funkcjonariusz, którego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, przebywa w szpitalu. Trwają poszukiwania uciekiniera i ustalanie motywów jego działania.

"Zwracamy się z apelem do kierowców, którzy jechali w tym czasie krajową +siódemką+ i zauważyli ciemnego volkswagena na austriackich numerach rejestracyjnych o kontakt pod numerem 997 lub 112" - powiedział Majchrzak.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy