Polskie drogi

Policyjny dron znów w akcji

Policjanci ruchu drogowego ze Szczecina oraz komendy powiatowej w Policach przeprowadzili kontrolę ruchu drogowego z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie. To pierwsze tego typu działania na drogach garnizonu zachodniopomorskiego. Drony są coraz powszechniej wykorzystywane przez policję w całym kraju.

"Pod obiektyw" drona policjanci wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej 115 w rejonie miejscowości Pilchowo, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Najważniejszym zadaniem była kontrola relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi. Nadzorem objęte były przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami.

W trakcie działań kamera z powietrza zarejestrowała siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania oraz obowiązujących przepisów, m.in. wyprzedzali na podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

Reklama

Jak widać kilku kierowców zostało ukaranych za wyprzedzenie w miejscu zabronionym wolno poruszającej się koparki. W tym względzie przepisy nie przewidują wyjątków - jeśli manewr wyprzedzania wymaga przejechania przez ciągłą linię, wykonanie go będzie wykroczeniem, obojętnie czy wyprzedzamy furmankę, rower czy ciągnik.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy