Polskie drogi

Policjanci zatrzymali BMW, z którego niemal odpadło koło

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia, działający w ramach grupy SPEED, zatrzymali kierowcę, w którego aucie... odkręciło się koło.

Policjanci prowadzili kontrole w miejscowości Nowe Marzy na bramkach autostrady A1. Obserwując wjeżdżające auta, w pewnym momencie zauważyli, że z przedniego lewego koła jednego z ich wypadają śruby mocujące. 

Zdając sobie sprawę, że urwanie koła na autostradzie może zakończyć się wypadkiem, policjanci natychmiast ruszyli za bmw. Na udostępnionym przez policję nagraniu z wideorejestratora widać, że jeszcze chwila i koło odkręciłoby się całkowicie.

Zatrzymany kierowca BMW przyznał, że niedawno zmieniał opony na zimowe. Najprawdopodobniej to było przyczyną odkręcania się koła podczas jazdy. By uniknąć takiego zdarzenia, po założeniu kół i przejechaniu kilkunastu kilometrów należy sprawdzić, czy śruby się nie poluzowały i ewentualnie je dokręcić. Co więcej - odkręcenie koła nie dzieje się nagle i bezobjawowo. Luźne śruby mocno hałasują, podczas jazdy obijając się o felgi, a jeśli odkręca się przednie koło, na kierownicy czuć drgania. 

Reklama

A kierowca BMW może mówić nie tylko o szczęściu, ale i... pechu. Podczas kontroli okazało się bowiem, że 53-latek... nie ma uprawnień do kierowania samochodem. W związku z powyższym na mężczyznę nałożony został mandat karny.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy