Polskie drogi

Policjanci odzyskali kradzionego Golfa GTI. W godzinę!

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Samochodowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odzyskali samochód o wartości ponad 70 tys. zł godzinę po jego kradzieży, jeszcze zanim właściciel zorientował się, że jego auto zniknęło.

4 lipca br. w miejscowości Zakrzewo w godzinach porannych dwóch mężczyzn przyjechało na teren opuszczonej posesji kradzionym samochodem. Policjanci od dłuższego już czasu obserwowali sprawców i od razu zatrzymali. Okazało się, że wart ponad 70 tysięcy zł Volkswagen Golf GTI został skradziony chwilę wcześniej z jednej z posesji w Zakrzewie.

W związku z tym, że zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych właściciel samochodu jeszcze nie wiedział, że pojazdu nie ma przed domem. O samym fakcie kradzieży dowiedział się od policjantów, którzy mieli już zatrzymanych sprawców i odzyskany samochód.
Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania w wieku od 40 do 50 lat. Jeden z nich był poszukiwany. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od lutego br. Miał do odbycia karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Reklama

W trakcie działań na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do kradzieży pojazdów, m.in. skrzynki rozkodowujące, zagłuszacze i drobną elektronikę.

Teraz mężczyźni odpowiedzą na swoje postępowanie przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama