Polskie drogi

Policjanci dostrzegli pędzące audi. Kierowca był roztrzęsiony

Policjanci drogówki z Olsztyna pomogli dotrzeć do szpitala ojcu, który wiózł 2-letnią córką wymagającą pilnej pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, ale policja poinformowała o tym dopiero teraz. Przed godz. 21:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie w trakcie służby na drodze krajowej nr 16 zauważyli pędzące w stronę Olsztyna  audi. Kierowca osobówki wykazywał ryzykowne zachowania podczas wyprzedzania znajdujących się przed nim pojazdów, w związku z czym już po chwili został zatrzymany do kontroli drogowej.

Gdy policjanci podeszli do auta, zauważyli, że za kierownicą siedział roztrzęsiony mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że w aucie jest również jego 2-letnia córka, która potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Dziewczynka wymiotowała i chwilami traciła przytomność.

Reklama

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o udzieleniu pomocy mężczyźnie i jego dziecku. Włączyli sygnały świetlne i błyskowe w oznakowanym radiowozie, nakazali jechać za sobą i ruszyli w kierunku Olsztyna.

Funkcjonariusze szybko, ale z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, przejechali ulicami Olsztyna, dzięki czemu ojciec wraz z dzieckiem po kilku minutach dojechali do szpitala.

Po przyjeździe na miejsce dziewczynka trafiła w ręce specjalistów, którzy udzielili jej niezbędnej pomocy medycznej.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy