Polskie drogi

Parkowanie dwa razy droższe? Zapłacimy również w niedzielę?

Wyższe kary za brak opłaty w strefie płatnego parkowania. Taki jest główny postulat Związku Miast Polskich, który chce zmian w przepisach dotyczących pobierania od kierowców opłat za parkowanie.

Jak informuje "Rzeczpospolita", przedstawiciele Związku Miast Polskich chcą wymóc na rządzących zmiany dotyczące stref płatnego parkowania. Obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Infrastruktury ma - ich zdaniem - wiele wad.

Przedstawicielom magistratów nie podoba się m.in. konieczność oznakowania miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania zarówno pionowymi, jak i poziomymi znakami informacyjnymi. Co więcej, opłaty pobierać można wyłącznie od kierowców korzystających z tych wyznaczonych miejsc, a nie od wszystkich, którzy parkują swoje auta na terenie strefy.

Reklama

Oficjalnie przedstawiciele Związku Miast Polskich nie zgadzają się na konieczność "zaśmiecania" ogromną liczbą znaków zabytkowych centrów miast. W rzeczywistości chodzi jednak o to, że kierowcy wykorzystują braki w oznakowaniu i parkują za darmo.

ZMP postuluje też do ministerstwa infrastruktury o wyeliminowanie ustawowej stawki 3 zł/h lub podniesienia jej - co najmniej - dwukrotnie! Inny postulat obejmuje zniesienie ustawowego zakazu pobierania opłat wyłącznie w dni robocze. Magistraty chciałyby, aby kierowcy płacili za parkowanie również w niedziele i święta!

Póki co nie wiadomo, czy propozycje Związku Miast Polskich spotkają się z aprobatą Ministra Infrastruktury. Można się spodziewać, że ich akceptacja nie przyniesie mu popularności wśród kierowców...

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy