Polskie drogi

Ominął auta, potrącił na pasach chłopca i uciekł

Policjanci zatrzymali kierowcę, który na przejściu dla pieszych potrącił 13-latka i uciekł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (13 grudnia). Policjanci otrzymali informację o potrąceniu na przejściu dla pieszych, na ulicy 11-go Listopada w Radomiu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pojazd, najprawdopodobniej srebrne audi, jechał prawym pasem. Przed przejściem dla pieszych kierujący zmienił pas ruchu, ominął pojazdy, które zatrzymały się przed pasami i potrącił 13-latka, który przechodził przez przejście.

Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Nieletni z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Od momentu informacji o tym zajściu radomscy policjanci podjęli czynności, by ustalić sprawcę wypadku. Już kolejnego dnia wieczorem funkcjonariusze odnaleźli auto, którym potrącono 13-latka. Natomiast we wtorek wieczorem policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta 25-letniego radomianina, podejrzanego o kierowanie autem.

Reklama

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ale ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2018 roku. W przeszłości był karany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku.

25-latka doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty i teraz odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę, kierowanie autem bez uprawnień i niestosowanie się do zakazu sądowego.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: piesi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy