Polskie drogi

O włos od tragedii na przejściu. Kierowca był bez szans

Poniższy film przedstawia negatywne zachowania na drodze, tak kierującego pojazdem, który omija inny pojazd w miejscu niedozwolonym, jak i pieszego.

Otrzymany na skrzynkę "Stop agresji drogowej" materiał filmowy, jest każdorazowo analizowany przez policjantów ruchu drogowego. Wobec popełniających wykroczenia stosowane są środki przewidziane prawem.

Tak będzie również w przypadku naruszenia prawa przez kierującego fordem. Niezastosowanie się do znaku poziomego P-4 "linia podwójna ciągła" to naruszenie art. 92 par 1 kodeksu wykroczeń. Według taryfikatora jest za to przewidziany mandat karny w wys. 200 zł i 5 pkt karnych, chyba że sporządzony będzie wniosek o ukaranie do sądu - wówczas karą za wykroczenie może być grzywna do 5000 zł.

Reklama

Warto zwrócić uwagę na postawę chłopca, który nie stosując się do przepisów o ruchu pieszych próbował przebiec na drugą stronę jezdni. Wbiegł on na przejście dla pieszych zza przeszkody, nie rozglądając się czy coś nie nadjeżdża. Można przypuszczać, że tylko dzięki upadkowi nie został potrącony przez samochód. Ten materiał filmowy powinien być przestrogą przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze, tak dla kierujących jak i pieszych.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama