Polskie drogi

O mało nie rozjechała na przejściu dzieci w kamizelkach!

Dzięki interwencji świadka zdarzenia policja ustaliła personalia i zatrzymała prawo jazdy kobiecie, która na przejściu dla pieszych mogła rozjechać grupę przedszkolaków.

Do komendy Policji w Lwówku Śląskim został przesłany film, na którym widoczna jest wyposażona w kamizelki odblaskowe grupa dzieci przedszkolnych, która wraz z opiekunkami zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, a następnie przechodzi przez jezdnię w miejscu wyznaczonym pasami.

Gdy grupa dzieci znajduje się już na 1/3 szerokości jezdni, drogą przejeżdża  VW Golf, którego kierowca nie zatrzymuje się i nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na pasach. Gdyby nie interwencja opiekunki, dzieci z pierwszej pary mogły znaleźć się pod kołami samochodu.

Reklama

Ponieważ zdarzenie było bardzo bulwersujące, o otrzymanym zgłoszeniu i filmie natychmiast zostały poinformowane wszystkie patrole ruchu drogowego i prewencji będące w okolicy feralnego przejścia. Niedługo potem jeden z patroli zgłosił dyżurnemu, iż zatrzymał do kontroli pojazd widoczny na filmie.

Jak się okazało, Golfem kierowała 68-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Kobieta potwierdziła, iż to ona siedziała za kierownicą, gdy dzieci przechodziły przez pasy.

Kierującej zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu w Lwówku Śląskim. To on zadecyduje o karze grzywny oraz o tym, że kobiecie należy zatrzymać prawo jazdy.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama