Polskie drogi

Niezwykły wypadek, kierowca w ciężkim stanie

Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala 46-letni kierowca skody, po tym jak leżący na jezdni kawałek metalowej rury, po najechaniu przez inny samochód został poderwany z jezdni. Przedmiot przebił przednią szybę jak pocisk i poważnie ranił kierującego. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w pojeździe.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 19 w pobliżu miejscowości Lasy w woj. lubelskim.

Kawałek metalowej rury leżący na jezdni, po najechaniu przez samochód osobowy został poderwany i uderzył w przednią szybę skody, przebijając ją i poważnie raniąc kierującego samochodem.

Pojazd zjechał z drogi, ścinając słupek i na koniec uderzył w znak drogowy. Ranny, 46-letni mieszkaniec Świdnika, trafił do szpitala.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci odnaleźli na jezdni kilkanaście elementów pochodzących od innego pojazdu, najprawdopodobniej samochodu ciężarowego.

Reklama

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w pojeździe poszkodowanego.

Leżące na jezdni elementy mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli zauważymy zanieczyszczenie powiadamiajmy policję i zabezpieczmy niebezpieczny odcinek ostrzegając innych kierujących. Utrzymanie czystości drogi należy do jej właściciela,  jednak oznakowanie niebezpiecznego miejsca może uratować zdrowie a nawet życie innych użytkowników drogi.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy