Polskie drogi

Niemal rozjechał matkę z dziećmi na pasach. Spotkała go wysoka kara

Mężczyzna omijając samochody stojące przed przejściem dla pieszych był tylko o włos od potrącenia matki z dziećmi. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze.

 

Nieodpowiednie zachowanie oraz brak właściwej obserwacji drogi, nie raz doprowadziły już do tragedii. Tym razem udało się jej uniknąć, ale tylko o włos.

Śląska policja udostępniła materiał wideo, który trafił do funkcjonariuszy od jednego z kierowców. Chociaż film został nakręcony we wrześniu tego roku, dopiero teraz zdecydowano się go opublikować - wszystko w celu udowodnienia, że dla osób łamiących w sposób rażący przepisy ruchu drogowego nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej.

Jedynie czujność i zasada ograniczonego zaufania  uchroniły kobietę z dwójką małych dzieci od potrącenia przez kierującego Dacią. Policjanci z Zabrza ustalili, że za kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Świętochłowic.

Reklama

Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skutek omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej, ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami.

Omijasz na przejściu? Jesteś potencjalnym zabójcą

Wielu kierowców na drogach z dwoma lub większą liczbą pasów, nie zwraca uwagi na pojazdy znajdujące się na pasach sąsiednich.

Warto pamiętać, że omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń drogowych. Bardzo często skutkuje śmiercią lub ciężkimi obrażeniami u pieszych.

Niestety, jest to również jedno z najczęstszych popełnianych wykroczeń w Polsce.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | Polskie drogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama