Polskie drogi

Kontrole taksówek w Krakowie. Co druga zakończona mandatem

Policjanci z Krakowa kolejny raz przeprowadzili kontrole w zakresie przewozu osób przez kierowców taksówek. Sprawdzano m.in. legalność wykonywania usług, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Na 104 pojazdy taxi, ujawniono 67 wykroczeń.

 

Taksówkarze, którzy od wielu lat sprzeciwiają się istnieniu takich firm jak Uber i Bolt, jako powody swojej postawy nierzadko wymieniają m.in. większe bezpieczeństwo przewozów, posiadanie ważnej licencji czy wyższą jakość obsługi. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy mogą stanowić wzór.

Kolejna akcja "Taxi" w Krakowie

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania pod nazwą "Taxi", ukierunkowane na kontrole przewozu osób. To już druga w tym roku akcja zorganizowana pod kątem taksówkarzy. Niestety także druga, która wykazała dosyć zatrważające statystyki.

Reklama

Co drugi kierowca taksówki z mandatem

Podczas działań policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także zgodność  przewozu z warunkami Ustawy o Transporcie Drogowym.

Działania rozpoczęły się w godzinach wieczornych i trwały całą noc. W sumie skontrolowano 104 pojazdy taxi, ujawniając 67 wykroczeń, za które w 57 przypadkach kierowców ukarano mandatem. Oznacza to, że co drugi kierowca taksówki zakończył swój dzienny kurs z karą. Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i pouczyli 10 kolejnych kierowców.

Policja zapowiada, że to nie koniec

Funkcjonariusze kolejny raz nie kryli zdumienia ilością nieprawidłowości i liczbą wystawionych mandatów. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie już teraz zapowiedział, że podobne działania będą kontynuowane. Kolejne kontrole mają się odbyć już w najbliższym czasie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | taksówkarze | Taxi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy