Polskie drogi

Kierowca BMW w kilka minut "zarobił" 29 punktów karnych

​Policjanci z Nowej Soli (Lubuskie) przerwali niebezpieczną jazdę 36-latka, który złamał wiele przepisów i w kilka minut "zarobił" 29 punktów karnych - poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Jak się okazało 36-latek już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie będąc pod wpływem narkotyków. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kierowca BMW kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy, nie zważając na podwójną linię ciągłą, wyprzedzał również na przejściu dla pieszych oraz na zakręcie. 36-latek nie zważał na dozwoloną na danym odcinku prędkość, notorycznie ją przekraczał.

"Niestety, mimo wielu apeli policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, przez co tracą prawo jazdy. Nie bądźmy obojętni widząc również nietrzeźwego kierowcę" - powiedziała Sęczkowska.

Dodała, że każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu, czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama