Polskie drogi

Kamera nagrała czołowe zderzenie pojazdu nauki jazdy. To nie kursant zawinił

W minioną sobotę na jednej z ulic w pobliżu centrum Grudziądza doszło do groźnej kolizji. Kierowca Mazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył czołowo w pojazd nauki jazdy. Zdarzenie zakończyło się dachowaniem.

 

Materiał z niecodziennej kolizji został opublikowany m.in. na kanale platformy YouTube o nazwie Dashcam Bandit. Do zdarzenia doszło w sobotę 7 stycznia około godz. 10 na ul. Waryńskiego.

Na zarejestrowanym filmie widzimy, jak srebrna Mazda 3 włącza się do ruchu, a następnie w niewyjaśnionych okolicznościach zjeżdża na przeciwległy pas jezdni. Pomimo, że kierowca jedzie stosunkowo wolno, w pewnym momencie omal nie potrąca rowerzysty.

Na całą sytuację słusznie postanawia zareagować nagrywający film, który klaksonem stara się zwrócić uwagę jadącego pod prąd kierowcy. Niestety próby te nie przynoszą rezultatu i Mazda uderza w nadjeżdżający z przeciwka samochód nauki jazdy. Zderzenie jest na tyle niefortunne, że kończy się groźnie wyglądającym dachowaniem.

Reklama

Kierowca zasłabł za kierownicą

Na szczęście uczestnikom kolizji nie stało się nic poważnego. Kierowca Mazdy wydostał się z auta dzięki pomocy strażaków i została mu udzielona pomoc medyczna. Także w przypadku osób podróżujących w samochodzie nauki jazdy obeszło się bez groźnych obrażeń.

Jak można wyczytać z komentarza pod filmem - zamieszczonego prawdopodobnie przez autora nagrania - kierowca Mazdy był trzeźwy. Mężczyzna poinformował ratowników, że jechał właśnie do przychodni na badania lekarskie. Całe zdarzenie to wynik jego zasłabnięcia.

Co ciekawe - kolizja została także nagrana przez innego kierowcę, jadącego samochodem bezpośrednio za czerwoną Toyotą. Materiał można zobaczyć poniżej: 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolizja | Nauka jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama