Polskie drogi

Jechał na łysych oponach i z wyciekającymi płynami

Kompletnie łyse dwie opony na jednej z osi naczepy i wycieki płynów z silnika samochodu ciężarowego – to usterki wykryte w trakcie rutynowej kontroli zestawu zatrzymanego przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Kielc.

Zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika zatrzymali inspektorzy ITD na krajowej "siódemce" we wtorek (23 lutego). Stan techniczny zestawu budził zastrzeżenia. Opony znajdujące się na pierwszej osi naczepy były już kompletnie zużyte. Na sporej ich powierzchni nie było widać śladu po bieżniku. Natomiast z samochodu ciężarowego wyciekały płyny eksploatacyjne.

W trakcie dalszej kontroli wykryto, że ciągnik siodłowy i naczepa nie mają ważnych badań technicznych. Badanie techniczne samochodu ciężarowego było ważne do 16 grudnia 2020 r., a naczepy do 10 stycznia 2021 r.

Reklama

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów i wydali zakaz ich dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. Kierowcę ukarali mandatem. Wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

ITD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy