Polskie drogi

Gigantyczne kolejki ciężarówek na granicy z Białorusią

​21 godzin w Bobrownikach i 13 godzin w Kuźnicy - tyle według stanu na godziny wieczorne w poniedziałek czekać muszą kierowcy ciężarówek na wyjazd na Białoruś przez te podlaskie przejścia graniczne. Od rana czas oczekiwania skrócił się, ale nieznacznie.

W poniedziałek rano w Bobrownikach kierowcy czekali bowiem na wyjazd z Polski 23 godziny, w Kuźnicy 14 godzin. W niedzielę wieczorem było to odpowiednio 39 i 19 godzin oczekiwania na wyjazd z kraju.

Jak wynika z informacji zebranych przez policję, kolejka przed przejściem w Bobrownikach ma 10 km długości, o kilometr krótsza jest kolejka aut ciężarowych oczekujących przed przejściem w Kuźnicy. Nie ma już buforowania, czyli ustawiania ciężarówek w dzielonych kolejkach, by zapewnić w miarę płynny ruch na drogach, przy których stoją te pojazdy.

Podlaski Oddział SG poinformował, że w czasie dziennej zmiany w poniedziałek w Bobrownikach odprawiono 275 ciężarówek wyjeżdżających z Polski, w Kuźnicy - 295.

Kolejki przed Kuźnicą i Bobrownikami utrzymują się od czwartku. Powstały po problemach z systemem informatycznym białoruskich służb celnych, na co od piątku nałożył się - większy w weekendy - ruch ciężarówek wyjeżdżających z Polski za wschodnią granicę. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL