Polskie drogi

Dźwig przewrócił się na budowie

O​ dużym szczęściu może mówić operator oraz pracownicy znajdujący się na placu budowy w Świdniku, gdzie doszło do wywrócenia się dźwigu. Maszyna przewróciła się podczas podnoszenia płyty żelbetowej i runęła na ogrodzenie i miejsce wykonywania przez pracowników prac. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na placu budowy w Świdniku na ulicy Wyszyńskiego. 

Na miejscu policjanci ustalili, że podczas wykonywania prac polegających na podnoszeniu dźwigiem 400-kilogramowej płyty żelbetonowej zapadła się kostka brukowa w miejscu parkowania dźwigu doprowadzając do przewrócenia go.

Maszyna upadła na ogrodzenie oraz częściowo na plac budowy, gdzie w tym czasie pracowało siedmiu pracowników. Na szczęście ani operatorowi, ani pracownikom się nic nie stało. 

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu 48-letniego operatora oraz 38-letniego kierownika budowy. Mężczyźni byli trzeźwi.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Teraz będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy