Polskie drogi

Dziecko potrącone na przejeździe rowerowym

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na jednej z ulic Grudziądza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów doszło do potrącenia dziecka. Zarejestrowała je kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło w w miniony wtorek na ul. Focha. Kierujący Renault Captur potrącił jadącą rowerem dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w rejonie skrzyżowania z Aleją 23-ego Stycznia.

W wyniku potrącenia 11-latka została przewieziona do szpitala, kierowca był trzeźwy.

- Wstępnie kwalifikujemy to zdarzenie jako wypadek drogowy. Urazy dziewczynki zakwalifikowano bowiem jako obrażenia trwające powyżej 7 dni - powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu asp. szt. Jacek Jeleniewski.

Reklama

Dodał, że obrażenia nie zagrażają życiu dziecka.

Na miejscu policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono do sprawy nagranie z monitoringu. Po analizie zapisu wideo funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 66-letniemu kierowcy prawa jazdy. Kierowca ominął bowiem stojący przed przejazdem inny samochód i wjechał na przejście, gdy dziewczynka już dawno na nim się znajdowała.

Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalać jego przyczynę. Ostatecznie sprawa trafi do sądu.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce, gdyż kierowcy korzystający  z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych oraz rowerzystów. Jednym z niedopuszczalnych zachowań jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy