Polskie drogi

Dachowali na zaśnieżonej drodze. W aucie 6 osób, a za kierownicą 14-latek

Najpierw kręcili bączki pod marketem, a później dachowali na zaśnieżonej drodze. W niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w Chochołowie (woj. małopolskie) po zmroku, brało udział 6 nastolatków. Za kierownicą samochodu siedział 14-latek, u którego wykryto śladowe ilości alkoholu. Całe zdarzenie nagrała kamera przypadkowego kierowcy.

Dachowali na zaśnieżonej drodze. Autem podróżowało 6 osób

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 18.00 na drodze w kierunku Dzianisza. Kierujący autem osobowym marki Dacia po wyprzedzeniu auta na zaśnieżonej drodze stracił kontrolę nad pojazdem, a następnie wjechał do rowu i dachował. Samochodem podróżowało w sumie 6 osób, a za kierownicą samochodu siedział 14-latek.

Ślizgali się na śniegu. Chwilę później doszło do wypadku

Całe zdarzenie zostało uchwycone przez wideorejestrator przypadkowego kierowcy. Na początku nagrania widać jak czarna Dacia Duster kręci bączki na parkingu miejscowego sklepu. Chwilę później SUV rumuńskiej marki wyprzedza autora nagrania na zaśnieżonej drodze. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący traci kontrolę nad pojazdem, a następnie wpada do rowu, w wyniku czego pojazd obraca się na prawy bok.

Reklama

Autem kierował 14-latek. Skąd miał kluczyki?

Jak wynika z relacji świadka, który uchwycił wypadek na nagraniu, samochodem podróżowało 6 osób. Wszyscy pasażerowie mieli oddalić się z miejsca zdarzenia, by po chwili wrócić do wywróconego auta. Niedługo później na miejscu zjawiła się policja i służby ratunkowe z OSP Chochołów i JRG Nowy Targ. Wyszło na jaw, że kierujący autem 14-latek, miał w organizmie 0,1 alkoholu, czyli w świetle prawa, jako kierowca, był trzeźwy (dopuszczalny poziom to 0,2).

Policjanci będą ustalać okoliczności zdarzenia, a także wyjaśniać okoliczności dopuszczenia do prowadzenia pojazdu osobę nieletnią, nieposiadająca wymaganych uprawnień. Jak w wielu podobnych przypadkach, młodzieniec prawdopodobnie ukradkiem zabrał kluczyki do samochodu ojca bez jego wiedzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadki drogowe | polska policja | Dacia | Dacia Duster
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama