Polskie drogi

Ciężarówki z drewnem to potężne zagrożenie!

Masa przekroczona o ponad 5 ton, ładunek bez zabezpieczenia, a przedsiębiorca po raz drugi naruszył normy. To wyniki kontroli przeprowadzonej przez małopolską ITD.

Zatrzymany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego na Zakopiance zespół pojazdów przewoził drewno. Ładunek nie był właściwie zabezpieczony, a kierowca nie okazał dokumentu przewozowego. Inspektorzy zdecydowali o skierowaniu pojazdu do punktu kontroli. Okazało się, że był to zdecydowanie za ciężki transport. Masa zespołu pojazdów została przekroczona o 5,4 tony, a nacisk na podwójną oś - o 4,4 tony.

Za stwierdzone teraz nieprawidłowości inspektorzy wystawili mandat karny na kwotę 1000 złotych. Wobec przewoźnika toczy się też postępowanie administracyjne. Co ciekawe, to już druga wpadka tego przewoźnika w tym roku.

Reklama

Warto przypomnieć, że w poniedziałek pisaliśmy o podobnych wynikach kontroli przeprowadzonych przez podkarpacką Inspekcję Transportu Drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali trzy ciężarówki z drewnem i wszystkie przypadku zakończyły się rozładowaniem pojazdów ze względu na niewłaściwie zabezpieczenie towaru.


ITD/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama