Polskie drogi

Brytyjczycy zwożą swoje śmieci do Polski?

Tira z nieposegregowanymi odpadami prosto z Wielkiej Brytanii zatrzymali do kontroli inspektorzy z leszczyńskiego oddziału ITD.

24 maja na drodze krajowej nr 32 w Żodyniu, do kontroli zatrzymano tira, który należał do przewoźnika z Poznania. Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyclingu. 

Dokumenty to jedno, a rzeczywistość drugie - pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punktu odzysku odpadów. Po kontroli ładowni okazało się, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą, które miały być przeznaczone do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania, zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton. 

Reklama

Ustalono, że odpady zostały nielegalnie przywiezione do Polski z Wielkiej Brytanii. O ujawnionych nieprawidłowościach poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Policję. Podjęto również decyzję o usunięciu pojazdu na parking strzeżony do czasu zakończenia postępowania wszczętego przez GIOŚ. WITD wszczęło również odrębne postępowanie wobec przewoźnika.

ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy