Polskie drogi

Brawurowa ucieczka kradzionym Audi A5

Kilka radiowozów i policjanci z dwóch powiatów lubińskiego i legnickiego prowadzili pościg za kierowcą, który uciekał skradzionym samochodem. Kierowca został ostatecznie zatrzymany na terenie Lubina.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego samochodem Audi. Kierowca nie zareagował na sygnały dawane do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników na drodze.

O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili dyżurnego, a ten ościenne jednostki. Do pościgu włączyli się policjanci z Lubina oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy. Kierowca zatrzymał się na chwilę przed Lubinem, gdzie spowodował kolizję z radiowozem nieoznakowanym, po czym kontynuował ucieczkę w międzyczasie powodując kolejne zdarzenie drogowe z autobusem komunikacji miejskiej.

Reklama

Ostatecznie pojazd został unieruchomiony na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z drogą krajową nr 3. Mieszkaniec powiatu polkowickiego usiłował jeszcze uciekać przed policjantami pieszo. Jednak szybko został zatrzymany przez lubińskich wywiadowców i trafił do policyjnego aresztu.
 
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że Audi, którym uciekał, zostało skradzione na terenie Niemiec. Natomiast tablice rejestracyjne, na których się poruszał utracone zostały na terenie powiatu legnickiego.
   
W toku dalszych czynności lubińscy kryminalni ustalili jeszcze dwóch innych mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Zostali zatrzymani na terenie miasta przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy