Polskie drogi

Brawurowa ucieczka 18-letniego kierowcy

Policjanci z bydgoskiego ruchu drogowego oraz oddziału prewencji zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niebezpieczna ucieczka została nagrana policyjnym wideorejestratorem.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 19.03.br., około godziny 17:15 na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Tam patrol z oddziału prewencji zauważył kierującego hondą, który nie miał włączonych świateł mijania. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jeden z policjantów dał znak do zatrzymania, ale kierowca hondy minął funkcjonariusza i zaczął przyspieszać. Policjanci ruszyli w pościg i powiadomili o tym fakcie dyżurnego. Ta informacja trafiła do patrolu ruchu drogowego, który przemieszczał się radiowozem nieoznakowanym. Mundurowi zauważyli hondę pędzącą w kierunku Osielska - ruszyli za uciekającym pojazdem.

Reklama

Patrol szybko dogonił hondę. Cały pościg zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie.

Jak się okazało, 18-latek uciekał pred policjantami, bo nie miał uprawnień do kierowania, dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Mieszkaniec gminy Koronowo był trzeźwy. Policjanci po przeszukaniu jego samochodu znaleźli kastet oraz drewnianą pałkę. Osobówkę odholowano, a kierującego przewieziono do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

18-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz popełnienie szeregu wykroczeń drogowych. Poniesie też konsekwencje za naruszenie przepisów ustawy o broni i amunicji.

Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy