Polskie drogi

14-latka potrącona przez busa wpadła pod inne auto. Policja szuka sprawcy

Policja poszukuje sprawcy wypadku, w wyniku którego poważnie ranna została 14-letnia dziewczynka. Kierujący busem uciekł z miejsca zdarzenia.

14-latka została potrącona przez busa

Wypadek miał miejsce w piątek rano. Jak podaje policja, sprawca przejeżdżał przez Żabią Wolę (woj. lubelskie), kierując się w stronę Lublina. Kiedy mijał szkołę podstawową, potrącił 14-latkę przechodzą przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku uderzenia dziecko wpadło prosto pod jadącego z przeciwnego kierunku Forda Mondeo.

Dziewczynka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Tymczasem kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia. Policja dopiero wyjaśnia okoliczności wypadku, ale jak wynika ze zdjęć, z pewnością nie pomogły trudne warunki i całkowicie zaśnieżona droga.

Reklama

Policja poszukuje kierowcy ciemnego busa

Jak podała lubelska policja, funkcjonariuszom udało się dotrzeć do zapisu z monitoringu, na którym widać całą sytuację. Opublikowali też ujęcie z tego nagrania, pokazujące moment zdarzenia. Niestety trudno coś z tego zdjęcia wywnioskować, poza tym, że bus był ciemnego koloru. Kamera skierowana jest na teren przed budynkiem (prawdopodobnie szkoły), ulica widoczna jest w oddali, zaś samo zdjęcie źle wykonane i kiepskiej jakości.

Jeśli jednak ktoś widział ciemnego busa w okolicach Żabiej Woli w godzinach 6:50-7:30, jego informacje mogą być bardzo pomocne policji.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przejście dla pieszych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy