Jazda (bez)alkoholowa

Próbował jeździć... bez dwóch opon!

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 33-latka, który poruszał się samochodem nieposiadającym dwóch opon. Jak się okazało, powodem takiego zachowania był krążący w jego organizmie alkohol, a badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila.

Policjanci z komisariatu na Starym Mieście zostali skierowani na jedną z ulic wrocławskiego Rynku. Ze zgłoszenia wynikało, że jakiś mężczyzna miał jeździć tam osobowym peugeotem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na dwóch felgach pojazd nie posiadał opon. 

Funkcjonariusze pojechali we wskazany rejon. Po dotarciu na miejsce okazało się, że 33-latek kierujący autem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna ten był świadomy swojego lekkomyślnego zachowania i po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia.

Reklama

Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 33-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama