Jazda (bez)alkoholowa

Potrąciła pieszego i uciekła. Miała prawie promil alkoholu

Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latkę z gm. Biszcza, która - kierując Mitsubishi - otrąciła pieszego i odjechała z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w gminie Tarnogród. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym najechał na pieszego. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego bez pomocy. Na skutek potrącenia 38-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Krótko po zdarzeniu policjanci ustalili osobę odpowiedzialną za spowodowanie wypadku. Okazała się nią 24-latka z gm. Biszcza. Policjanci zastali ją w domu, była pijana. W organizmie miała blisko promil alkoholu.

Ponadto na jej posesji funkcjonariusze ujawnili uszkodzony pojazd marki Mitsubishi. Od 24-latki pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Reklama

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama