Jazda (bez)alkoholowa

Pirat drogowy zatrzymany po długim pościgu

​Dzielnicowy z Kluczborka zatrzymał kierowcę osobowego mercedesa, który przez kilkanaście kilometrów uciekał przed radiowozem. Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, kierujący pod wpływem alkoholu uciekinier jechał z prędkością 160 km/h.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu kluczborskiego. Radiowóz został wyprzedzony przez jadącego z dużą prędkością mercedesa, którego kierowca gwałtownie zahamował przed policyjnym samochodem, by zaraz potem gwałtownie przyspieszyć.

Kierujący radiowozem natychmiast ruszył w pościg za piratem drogowym. Ten, mimo sygnałów dźwiękowych, zamiast zatrzymać się, rozpoczął brawurową ucieczkę, przekraczając linie podwójne ciągłe, jadąc środkiem drogi z prędkością dochodzącą do 160 km/h. Pościg zakończył się po kilkunastu kilometrach, kiedy funkcjonariusz wyprzedził kierowcę mercedesa, a następnie blokując radiowozem drogę zmusił go do zatrzymania. W trakcie zatrzymania kierowca był bardzo agresywny i ponownie podjął próbę ucieczki, która się nie powiodła.

Piratem okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie miał blisko pół promila alkoholu. Od zatrzymanego dodatkowo pobrano krew do analizy na zawartość środków odurzających.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy