Jazda (bez)alkoholowa

Pijany traktorzysta uciekał przed policją

Policjanci zatrzymali po pościgu w gminie Pęcław nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Ciągnik nie był zarejestrowany i nie miał badań technicznych. 46-letni kierowca był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy - podała głogowska policja.

Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta, podczas patrolu w gminie Pęcław policjanci zwrócili uwagę na jadący drogą ciągnik rolniczy z przyczepką. Był na niej pasażer i drewno, które nie było prawidłowo zabezpieczone - w każdej chwili mogło spaść na drogę.

Policjanci postanowili zatrzymać ciągnik, ale na widok radiowozu traktorzysta przyspieszył, zjechał w polną drogę i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Gdy zatrzymali ciągnik, okazało się, że 46-letni kierowca jest nietrzeźwy, a jego traktor nie jest zarejestrowany i nie ma aktualnych badań technicznych. Traktorzysta nie miał również prawa jazdy. Badanie trzeźwości wykazało 1,66 promila alkoholu.

Reklama

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu kara do 5 lat.

Traktorzysta będzie również odpowiadał za kierowanie bez uprawnień, nieprawidłowe przewożenie ładunku i osób, brak badań technicznych i spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama