Jazda (bez)alkoholowa

Pijany spowodował kolizję. Miał trzy sądowe zakazy!

Kolizja pod wpływem alkoholu i jazda samochodem pomimo sądowego zakazu to jeszcze nie koniec "wyczynów" pewnego 37-latka.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Słotwina. Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca samochodu osobowego wjechał w budynek mieszkalny. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili, że na łuku drogi Audi, którym kierował 37-latek, wypadło z drogi i uderzyło w budynek mieszkalny. Na szczęście w pobliżu nie było żadnych osób i nikomu nic się nie stało.

Od kierującego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Jednak mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zwartość alkoholu w organizmie, wobec czego pobrano mu krew do badań. W toku dalszych czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia okazało się, że zatrzymany ma orzeczone trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w związku z tym nie powinien siadać za kierownicą auta niezależnie od stanu trzeźwości. 

Reklama

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne, co mężczyzna ma na sumieniu. 37-letni mieszkaniec Wrocławia był bowiem poszukiwany do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz trafi do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary, ale wcześniej usłyszy zarzuty za czyny, których się dopuścił podczas nocnej przejażdżki.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy