Jazda (bez)alkoholowa

Pijana jechała w mieście 145 km/h

Młoda kobieta miała jeszcze więcej na sumieniu, ale starała się to ukryć udają, że to nie ona prowadziła właśnie samochód.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki, zwrócili uwagę na kierującą Audi, znacznie przekraczając dozwolona prędkość. W miejscu dokonania pomiaru, gdzie prędkość ograniczona jest do 70 km/h, wideorejestrator pokazał prędkość ścigającego ją radiowozu, wynoszącą 145 km/h.

Kiedy auto się zatrzymało, policjanci zauważyli, że kierująca zamienia się miejscami ze swoją pasażerką. Okazało się, że obie znajdują się pod wpływem alkoholu, a 27-latka, która faktycznie prowadziła, wydmuchała 0,7 promila. A dlaczego kobiety zamieniły się miejscami? Okazało się, że kierująca Audi ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2022 roku.

Reklama

Nieodpowiedzialna kierująca odpowie teraz przed sądem za swoja wieczorną podróż. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie pojazdu nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozić może jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy