Jazda (bez)alkoholowa

Pijana 15-latka prowadziła BMW. Bez sukcesu...

Przed sądem rodzinnym stanie 15-latka, która prowadząc BMW wjechała do rowu. Nastolatka, jak się okazało, była pijana.

24 czerwca o godzinie 6:15 patrol ruchu drogowego został wysłany do zdarzenia drogowego na terenie gminy Zapolice (woj. łódzkie). Ze zgłoszenie wynikało, że w miejscowości Pstrokonie do rowu wjechało BMW 320.

Na miejsce udał się patrol policji. Na miejscu zdarzenia rzeczywiście w rowie znajdował się samochód, a przy nim stał 19-letni właściciel auta. Jak udało się ustalić policjantom, mężczyzna był pasażerem, a BMW kierowała 15-letnia dziewczyna, której udostępnił pojazd.

Nastolatka po wjechaniu do rowu uciekła w pobliskie zarośla. Tam została znaleziona przez policjantów i jej ojca, który również przyjechał na miejsce zdarzenia. Podczas rozmowy mundurowi stwierdzili, że jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie półtora promila alkoholu. Pijany był też właściciel bmw. Również u niego urządzenie wykazało ponad półtora promila alkoholu. Po wykonaniu czynności nieletnią przekazano ojcu.

Reklama

Za swój czyn dziewczyna odpowie przed sądem rodzinnym. Kary nie uniknie również właściciel samochodu. Po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania, a dodatkowo nietrzeźwej.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy