Jazda (bez)alkoholowa

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała wyszkowskich policjantów.

Po anonimowym zgłoszeniu, funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierującego scanią. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragedii. Szczególnie jeśli kompletnie pijany jest kierowca ciężarówki. Niepewną jazdę lawety dostrzegł jeden z kierowców, który swoje podejrzenia zgłosił policjantom z Wyszkowa.

Dzięki temu zgłoszeniu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 32-letniemu Litwinowi, który wsiadł za kierownicę, pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na krajowej "ósemce" w okolicach Wyszkowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie niemal 2 promile. Jak się okazało mężczyzna zdążył już wcześniej doprowadzić do kolizji z trzema samochodami.

Reklama

Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Niebezpieczna jazda kierującego ciężarówką z lawetą pełną aut, została nagrana przez wideorejestrator w policyjnym samochodzie.

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy