Jazda (bez)alkoholowa

Kierowcy nagrywali skutki wypadku. Dostali mandaty

Policjanci ukarali kilku kierowców mandatami i punktami karnymi za nagrywanie podczas jazdy telefonem komórkowym miejsca wypadku ciężarówki na trasie S3.

"Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione, gdyż absorbuje uwagę kierowcy i łatwo wówczas o niebezpieczne sytuacje na drodze, a nawet wypadek. Niestety, nie wszyscy kierujący przestrzegają prawa i tak było podczas wtorkowego zdarzenia" - powiedział rzecznik lubuskiej Marcin Maludy..

Do wypadku doszło we wtorek po południu. W jego wyniku ruch na jednej z jezdni S3 między Sulechowem a Zieloną Górą był wstrzymany przez kilkanaście godzin.

Ciężarówkę, która przewróciła się i zatarasowała jezdnię, prowadził nietrzeźwy mężczyzna. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

"Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, natomiast zablokowanie drogi ekspresowej spowodowało kilkunastogodzinne utrudnienia w ruchu i zmusiło wielu kierujących do korzystania z długich objazdów" - powiedział rzecznik.

Dodał, że 55-letni mieszkaniec Wielkopolski odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu m.in. do dwóch lat więzienia.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy