Jazda (bez)alkoholowa

Kamery monitoringu zarejestrowały tragiczny wypadek

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia osób na przejściu dla pieszych, do jakiego doszło w poniedziałek przed południem na al. Tysiąclecia w centrum Lublina. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Z wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący Audi A4 32-latek wjechał w grupę pieszych przechodzących "na zielonym świetle". Badanie alkomatem wykazało, że kierujący audi miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z nagrania wynika, że mężczyzna w ogóle nie hamował przed przejściem, na których znajdował się tłum ludzi. Samochód jedynie zjechał z pasa środkowego na prawy (zapewne przypadkowo), dzięki czemu nie doszło do jeszcze większej tragedii, bowiem większość osób zdołała uniknąć potrącenia.

Audi uderzyło w znajdujące się na końcu grupy ludzi dwie starsze kobiety (w wieku 76 i 74 lat), które doznały obrażeń ciała i zostały zabrane do szpitala. Po wypadku kierowca przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, zanim się zatrzymał.

Policyjne badanie wykazało, że 32-letni mieszkanie powiatu łukowskiego, który prowadził samochód miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie... Mężczyzna został aresztowany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu za co grozić mu może nawet 8 lat więzienia.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy