Jazda (bez)alkoholowa

Jechał wężykiem przez centrum miasta. Zareagował świadek

Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który jechał przez centrum Olsztyna. Interwencję podjęto po informacjach od świadków.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Po przyjęciu zgłoszenia od świadka, który podejrzewał że inny kierowca jest nietrzeźwy, olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w pobliżu Dworca PKP zauważyli wskazane  Audi A4. 

Samochód jechał całą szerokością drogi, zjeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, w pewnym momencie uderzając w krawężnik. Funkcjonariusze zatrzymali samochód. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 34-letni kierujący był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. 

Reklama

Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 34-latek wsiadł za kierownicę auta wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy