Jazda (bez)alkoholowa

Dramatyczny pościg za Dacią Duster w oku policyjnej kamery

Kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała pościg za kierowcą Dacii Duster. Jej kierowca miał kilka dobrych powodów, by próbować uniknąć kontaktu z policją.

Do zdarzenia doszło nocy w Kościerzynie. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Dacii Duster, na co kierujący tym autem mężczyzna zareagował ucieczką. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg, do którego włączyli się policjanci z drogówki. 

Uderzył w krawężnik, próbował uciekać pieszo

Kierowca Dacii podczas ucieczki wyjechał na drogę krajową nr 20, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wysoki krawężnik uszkadzając przy tym auto. Mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać. Funkcjonariusze po kilku minutach zatrzymali kierowcę, 27-letniego mieszkańca Słupska. 

Reklama

Po sprawdzeniu policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latek był pijany, alkotest wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto wstępne badanie narkotesterem wykazało, że  był również pod wpływem amfetaminy. 

Szereg poważnych zarzutów

Podczas interwencji policjanci znaleźli kilkadziesiąt porcji marihuany, którą mężczyzna ukrył w ubraniach. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków, pomimo obowiązującego go dożywotniego zakazu, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków.

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Kodeks karny przewiduje taką samą karę za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo.

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: policja | pijani kierowcy | policyjny pościg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy