Jazda (bez)alkoholowa

13-latek wiózł samochodem... pijaną matkę

Policjanci ze Skierniewic w województwie łódzkim zatrzymali opla, którym kierował 13-letni chłopiec. Jego nietrzeźwa matka siedziała obok na fotelu pasażera. 43-latka odpowie za jazdę "na podwójnym gazie" oraz za dopuszczenie do kierowania samochodem przez 13-latka.

Do zderzenia doszło w miejscowości Dębowa Góra. Patrol skierniewickiej drogówki zwrócił uwagę na samochód, który zatrzymał się na skrzyżowaniu i je blokował, nie jadąc dalej.

Wtedy też policjanci zauważyli, że za kierownicą siedzi niska osoba.

W pewnej chwili od strony pasażera wysiadła kobieta, która obeszła samochód dookoła i usiadła za kierownicą. W tym czasie wewnątrz auta osoba niskiego wzrostu przesiadała się z fotela kierowcy na przedni fotel pasażera. Następnie kobieta zjechała ze skrzyżowania.

Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, więc skontrolowali pojazd. Okazało się, że od 43-letniej skierniewiczanki czuć było zapach alkoholu. Oprócz niej w samochodzie znajdował się tylko jej 13-letni syn.

Reklama

Wszystko wskazywało na to, że chwilę wcześniej 13-latek kierował oplem.

Gdy samochód zgasł mu na skrzyżowaniu, matka mimo swojego stanu pomogła mu zjechać ze skrzyżowania. Kobieta odmówiła badania trzeźwości, więc pobrano od niej krew do badania na zawartość alkoholu.

Kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez uprawnień. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama