Kradzieże

Pościg za złodziejem paliwa. Doszło do czołowego zderzenia

Policjanci po pościgu zatrzymali złodzieja paliwa. Mężczyzna podczas ucieczki doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem.

- Policjanci z Krosna Odrzańskiego (Lubuskie) zatrzymali po pościgu podejrzanego o kradzież paliwa za ponad 1 300 zł. 28-latek ma dożywotni zakaz kierowania i miał różnego rodzaju narkotyki; w środę trafił do aresztu - poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży paliwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych - grozi mu do pięciu lat więzienia. Decyzją sądu spędzi w areszcie trzy miesiące.

Reklama

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod działaniem narkotyków, pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej podczas ucieczki policjantom.

Do ujścia mężczyzny doszło w poniedziałek (21 marca br.). Tego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący citroenem zaatakował dużą ilość paliwa na jednej ze stacji i bez płacenia odjechał w kierunku Świebodzina. Informacja trafiła do dzielnicowych, którzy po zweryfikowaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania wskazanego auta i jego kierowcy.

Patrolując miejscowość Radnica, funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżającego z naprzeciwka Citroen Berlingo. Dzielnicowi zawrócili za nim i po włączeniu sygnałów błyskowych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg.

W pewnym momencie, w miejscowości Skąpe (pow. świebodziński) kierujący Citroenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Audi, a następnie po porzuceniu samochodu usiłował uciec pieszo do najbliższych zabudowań, jednak bezskutecznie.

Po sprawdzeniu 28-latka w policyjnych systemach okazało się, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a do pojazdu przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne nie należące do citroena. W samochodzie policjanci znaleźli też narkotyki - była to marihuana, amfetamina, metamfetamina oraz 2C-B. 

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: złodziej | policyjny pościg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama