Kradzieże

Policjanci odzyskali dwa kradzione samochody. Zatrzymano także pasera

Mercedes warty 100 tysięcy złotych i BMW o takiej samej wartości, to dwa samochody, które odnaleźli i zabezpieczyli policjanci z „Kobry”. Auta zostały skradzione w kwietniu bieżącego roku. W ręce funkcjonariuszy wpadł też mężczyzna podejrzany o paserstwo.

 

Policjanci działający w operacyjnej grupie "Kobra" w wyniku własnych ustaleń dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej mogą znajdować się dwa kradzione samochody oraz kto przyjął je na przechowanie.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali wszystkie dostępne informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń i przystąpili do działania. W pierwszej kolejności sprawdzili, czy faktycznie Mercedes i BMW są zaparkowane pod wskazanymi adresami. Kiedy informacje się potwierdziły, samochody zostały sprawdzone. Jak się okazało, pochodziły z kwietniowych kradzieży z włamaniem na terenie Warszawy. Pojazdy - warte po 1000 tysięcy złotych każdy - zostały szybko zabezpieczone przez policjantów.

Reklama

Wpadł także paser samochodów

Podczas wykonywania dalszych czynności, policjanci trafili na trop 39-latka, który okazał się podejrzanym o paserstwo wspomnianych samochodów. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty, a także 12 tysięcy złotych w gotówce. 39-latek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością samochodową zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty paserstwa odzyskanych aut.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: policja | kradzieże aut | BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy