Budowa autostrad

Przetarg na jedną z ostatnich "dziur" w drodze S7

Oferty w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej złożyło ośmiu wykonawców - poinformowała w piątkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Odcinek na który złożono oferty będzie miał 7,6 km długości i połączy blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7, który ciągnie się od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin, z odcinkiem Radom - granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec tego roku.

GDDKiA przypomniała, że zaproszenia do złożenia ofert wysłane zostały w marcu tego roku do 20 wykonawców, którzy wcześniej złożyli wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu.

Złożone oferty opiewają na kwoty od 259,8 mln do 355,9 mln złotych. Kwota, za którą wykonawcy są gotowi zrealizować kontrakt stanowi 90 proc. kryterium oceny ofert, 5 proc. to termin realizacji, kolejne 5 proc. to gwarancja.

Reklama

Wszyscy wykonawcy zaoferowali wykonanie inwestycji w terminie 22 miesięcy z dodaniem okresów zimowych z udzieleniem gwarancji na 10 lat. Jak zapewnia GDDKiA wyłonienie wykonawcy inwestycji nastąpi po sprawdzeniu złożonych ofert.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy