Reklama

Budowa autostrad

Powstanie kluczowy odcinek S74. Ułatwi kierowcom ruch przez Kielce

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na zaprojektowanie i wybudowanie kluczowego odcinka drogi ekspresowej S74 węzeł Kielce Zachód - Kielce. Dwujezdniowa droga ekspresowa pozwoli na wygodne, sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu przez stolicę województwa świętokrzyskiego.

 

Nowy odcinek drogi ekspresowej S74, o długości około 5 km, połączy węzeł Kielce Zachód na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S7 z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce - Cedzyna. Inwestycja skutecznie odseparuje ruch tranzytowy od lokalnego dzięki przeprowadzeniu ciągu głównego S74 na przeważającym odcinku w wykopie.

W ramach prac powstaną m.in. dwa tunele

Trasę będzie można pokonać drogą ekspresową w kilka minut. Dla ruchu lokalnego zachowane zostaną wszystkie dotychczasowe połączenia komunikacyjne północ-południe, z uwzględnieniem ruchu pieszego. Lokalne skrzyżowania usytuowane będą nad drogą ekspresową, w większości na dotychczasowym poziomie.  

Reklama

W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch węzłów drogowych (Hubalczyków, Zagnańska) i dwóch tuneli. Dłuższy z nich, około półkilometrowy, planowany jest na odcinku sąsiadującym z zabudową osiedlową między ulicami Klonową a Warszawską. To odpowiedź na postulaty mieszkańców miasta. Planowana jest również m.in. budowa wiaduktu nad S74 w ciągu ulicy Transportowców, ronda nad tunelem pod ulicą Olszewskiego, a także wiaduktu w ciągu DK73 w obrębie węzła Bocianek. Wzdłuż nowego odcinka przewidziano ciąg rowerowy.

Kluczowa inwestycja dla regionu

Przejście przez Kielce to kluczowa inwestycja dla budowy S74. Droga w przyszłości połączy województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, poprawiając także skomunikowanie z woj. lubelskim. Mieszkańcom Kielc ułatwi dojazd do węzłów autostradowych w okolicach Łodzi i przejść granicznych w woj. podkarpackim.  

Nowa droga realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Szczegółowe rozwiązania techniczne opracowane zostaną na etapie projektu budowlanego. Inwestycja stanowić będzie kontynuację podjętych już działań w ramach S74.

***

GDDKiA/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polskie drogi | Kielce | droga S74

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy