Podpisano umowy na budowę 35 km drogi S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowy na budowę dwóch odcinków S7 między Napierkami a Strzegowem w woj. mazowieckim. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na kwiecień 2021 roku.

Droga S7 należy do najbardziej rozbudowywanych. Ma łączyć Trójmiasto z Krakowem oraz ułatwiac dojazd w góry
Droga S7 należy do najbardziej rozbudowywanych. Ma łączyć Trójmiasto z Krakowem oraz ułatwiac dojazd w góryWojciech StróżykReporter

Pierwszy z tych kontraktów dotyczy budowy odcinka o długości 14 km od granicy woj. warmińsko-mazurskiego w Napierkach do Mławy, natomiast drugi odcinka Mława - Strzegowo o długości ok. 21,5 km.

Obecny podczas podpisywania umów w rejonie GDDKiA w Mławie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wyraził nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z założonym terminem. Przypomniał, że ekspresowa "siódemka" stanowi istotne uzupełnienie sieci głównych dróg Polski, dzięki której możliwe będzie m.in. bezpieczne i komfortowe połączenie portów Trójmiasta z południem Europy.

Minister poinformował, że w styczniu przyszłego roku planowane jest podpisanie umów na realizację dwóch kolejnych odcinków S7 w kierunku Warszawy - ze Strzegowa do Płońska.

Budowę ekspresowej "siódemki" na odcinku Napierki-Mława zrealizuje za 294,7 mln zł konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe. Wykonawcą odcinka Mława - Strzegowo za 446,1 mln zł będzie konsorcjum firm PORR S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia.

Obaj wyłonieni w przetargach wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania i 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wykonawców przed przystąpieniem do prac budowlanych będzie wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID, tj. Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, dla całego zadania.

Zdaniem Mirosława Nicewicza, dyrektora olsztyńskiej dyrekcji GDDKiA, która przygotowała tę inwestycję, rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest pod koniec 2018 r., a zakończenie powinno nastąpić do 20 kwietnia 2021 r.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podpisane w środę umowy dotyczą z czterech fragmentów drogi ekspresowej S7 na terenie woj. mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą łącznie 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki - Mława (14 km), Mława - Strzegowo (21,5 km), Strzegowo - Pieńki (22 km) oraz Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km).

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas