Budowa autostrad

​Jak będzie tłok, na A1 z Torunia do Gdańska przejazd za darmo

Ruszył automatyczny system płatności AmberGo za przejazd północnym odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Gdańska. Do tego celu wykorzystywana jest specjalna aplikacja, ale nadal można płacić w tradycyjny sposób.

Ruszył automatyczny system  płatności AmberGo za przejazd północnym odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Gdańska. Do tego celu wykorzystywana jest specjalna aplikacja, ale nadal można płacić w tradycyjny sposób.

Kierowca dojeżdżający do punktu poboru opłat będzie mógł skorzystać z aplikacji, którą można pobrać z ze strony internetowej koncesjonariusza autostrady - firmy GTC.

Taki sam system  zostanie w przyszłym roku wprowadzony na punktach poboru opłat odcinków autostrad zarządzanych przez państwo, na punktach poboru opłat na A4 i A2.

Nad bramkami zostały umieszczone oznaczenia informujące, na których z nich można płacić przy wykorzystaniu aplikacji AmberGO. Na każdym punkcie poboru opłat jest jedna bramka wyłącznie przeznaczona dla tego systemu.

Reklama

Północny odcinek autostrady A1 (AmberOne) od Torunia (Czerniewice) do Gdańska (Rusocin) liczy 152 km.

Podobnie jak to było w latach ubiegłych, na autostradzie A1 z Torunia do Gdańska   od piątku do niedzieli utrzymana zostanie zasada podnoszenia zapór na punktach poboru opłat, jeżeli czas oczekiwania na płatność wynosi dłużej aniżeli 25 minut. Od piątku od godziny 16 do niedzieli do godziny 22 będzie obowiązywania ta zasada. 


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy