Budowa autostrad

Droga S6 pod Koszalinem. Jeden wykonawca zrezygnował, jest kolejny

GDDKiA wybrała kolejnego wykonawcę drogi S6 na odcinku Koszalin - Sławno. Pierwszy zwycięzca przetargu zrezygnował z podpisania umowy, wobec czego konieczny był ponowny wybór.

Drogę ma wybudować konsorcjum Kobylarnia i Mirbud. Kontrakt opiewa na 657,9 mln złotych. Pozostali wykonawcy mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyboru oferty. Pierwotnie wybrany wykonawca - firma Polaqua uchylił się w połowie ubiegłego miesiąca od podpisania umowy

Roboty budowlane i projekty wykonawcze

Wybrana firma będzie miała za zadanie przygotować projekty wykonawcze oraz zrealizować roboty budowlane, a także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. 

Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, natomiast na same prace budowlane 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Zakończenie inwestycji przewidziane jest w 2025 roku.  

Reklama

Droga S6 - odcinek Koszalin - Sławno

Odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno. W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), Obwodu Utrzymania Drogi oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe). 

Zadanie obejmuje także przebudowę dróg poprzecznych, krzyżujących się z nowo zaprojektowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. 

***

GDDKiA/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: budowa dróg | GDDKiA | droga s6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama