Budowa autostrad

Droga S3 Lubin Północ - Polkowice Południe gotowa. Wkrótce otwarcie kolejnych odcinków

Do końca tygodnia drogowcy udostępnią kierowcom kolejnych 6 kilometrów drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe na Dolnym Śląsku. To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka o łącznej długości 14 kilometrów.

We wtorek (26 października) wykonawca przystąpił do zmiany tymczasowej organizacji ruchu. Kierowcy jeździli do tej pory jedną jezdnią w obu kierunkach. 

Do końca tygodnia mają być udostępnione obie jezdnie. Każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. 

Budowa S3. Zmiany również na węzłach

Drogowcy otworzą także węzeł Lubin Północ. Przejezdne będą wszystkie relacje - zarówno zamknięty do tej pory zjazd w kierunku Zielonej Góry, jak i do Szklar oraz Biedrzychowa. 

Na węźle Polkowice Południe będą obsługiwane wszystkie relacje z wyłączeniem tej w kierunku Zielonej Góry, która zostanie skierowaną na starą drogę krajową nr 3 przez Polkowice.   

Reklama

W kolejnym etapie, do 15 listopada, GDDKiA ma oddać do ruchu pozostały odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ. Ma on długość około 8 kilometrów. 

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ współfinansowana jest z funduszy unijnych. To część większego przedsięwzięcia, czyli realizacji S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól i Legnica (skrzyżowanie z A4).

Czytaj także: Otwarcie drogi ekspresowej S3 opóźnione przez złodziei.

***

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga ekspresowa S3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy