Budowa autostrad

Droga S14 - odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi gotowy

W ciągu drogi S14 będącej połączeniem autostrady A2 z drogą S8 znajduje się Zachodnia Obwodnica Łodzi. Jeden z dwóch pozostałych do dokończenia trasy odcinków jest już gotowy.

Trasa S14 liczy w całości 41 km i docelowo ma połączyć ze sobą węzeł Róża w ciągu drogi S8 z autostradą A2 na węźle Emilia. Do wykonania całej trasy pozostały jeszcze dwa odcinki: Łódź Lublinek - Łódź Teofilów oraz Łódź Teofilów - węzeł Emilia. Ten pierwszy jest już gotowy.

Zachodnia Obwodnica Łodzi - w połowie gotowa

Zakończyły się właśnie prace na odcinku o długości 12,2 km. Jak informuje wykonawca, brakuje już tylko wyniku weryfikacji mapy geodezyjnej i odcinek można będzie oddać kierowcom. Odcinek tak, ale na węzeł Teofilów, łączący trasę S14 z drogą krajową nr 71 z Pabianic do Zgierza, przyjdzie jeszcze poczekać, najprawdopodobniej około roku. Przetargi na te odcinki trzeba było unieważnić, w wyniku czego umowę na budowę samego węzła podpisano dopiero w grudniu 2020 roku. Umowa na wykonanie ukończonego właśnie odcinka została podpisana już w październiku 2018 roku.

Reklama

Całość Zachodniej Obwodnicy Łodzi liczy 28,5 km, a ich wykonanie ma kosztować w sumie 1,3 mld zł.

Droga S14 - Łódź najlepiej skomunikowana

Z uwagi na swoje położenie w centrum kraju, ruch w okolicach Łodzi jest dość duży. Jednak wybudowanie drogi S14 i połączenie trasy A2 z S8 pozwoli zamknąć w całości obwodnicę miasta co pozytywnie wpłynie na płynność ruchu tranzytowego, lokalnego i śródmiejskiego. Trasa będzie stanowiła także objazd dwóch mniejszych miast - Zgierza i Pabianic.

Po oddaniu odcinka Łódź Lublinek - Łódź Teofilów kierowcom pozostanie już tylko poczekać na połączenie drogi S14 z autostradą. A to ma nastąpić wiosną przyszłego roku, gdyż stopień zaawansowania prac na tym odcinku wynosi w tym momencie ok. 70 proc.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s14 | Łódź | województwo łódzkie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama