Budowa autostrad

Co dalej z budową ekspresowej Zakopianki?

GDDKiA podpisała umowę na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Naprawa, czyli popularnej Zakopianki, z firmą Strabag Infrastruktura Południe. Inwestycja warta ponad 74,5 mln zł ma być ukończona w listopadzie 2021 r.

"W trakcie podpisywania umowy przedstawiciele firmy Strabag zadeklarowali, że po załatwieniu niezbędnych formalności zaczną się przygotowywać do rozpoczęcia robót. Same roboty zgodnie z umową mają się wprawdzie rozpocząć po zakończeniu okresu zimowego, który trwa do 15 marca, jednak firma chce rozpocząć prace wcześniej, jeżeli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne" - poinformowała we wtorek rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Odcinek Lubień - Naprawa jest już częściowo przejezdny. Lewą jezdnią na tym odcinku kierowcy mogą przejeżdżać w dwóch kierunkach od 20 grudnia 2019 r. Prawa jezdnia nie została jednak ukończona, ponieważ dotychczasowy wykonawca, konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING, przerwał pracę, a GDDKiA odstąpiła od umowy. Według tamtej umowy cały odcinek miał być gotowy do końca października bieżącego roku.

Według podpisanej nowej umowy, Strabag Infrastruktura Południe wykona prace naprawcze, dokończy budowę prawej jezdni odcinka Lubień - Naprawa o długości ok. 7,6 km, wybuduje miejsca obsługi podróżnych MOP Lubień i MOP Krzeczów oraz niezbędną infrastrukturę.

Na tym samym odcinku inny wykonawca buduje w Lubniu estakadę. Koszt tych prac został wyceniony na pond 42 mln zł.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy