Budowa autostrad

Autostrada A1 - kiedy zakończy się budowa? Znamy termin

Jak zadeklarował minister infrastruktury, ostatnie prace na autostradzie A1, a tym samym oddanie jej pełnego przekroju do dyspozycji kierowców, powinno nastąpić najpóźniej w drugim kwartale 2023 roku.

Autostrada A1 to bez wątpienia jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych kraju, który umożliwi szybkie i bezpieczne dotarcie z południa na północ Polski lub odwrotnie. Prace trwają już tylko na jednym odcinku trasy.

Autostrada A1 - nowe odcinki

Pod koniec czerwca zakończone zostały prace na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe. Tym samym na węźle Piotrków Trybunalski Zachód została uruchomiona łącznicy w relacji Warszawa - Łódź. Na liczącym 16 km odcinku kierowcy mogą poruszać się już ze standardową dopuszczalną prędkością 140 km/h.

Ograniczenie prędkości zniesiono także na odcinku od granicy województwa śląskiego do węzła Częstochowa Północ. Kierowcy od granicy województw łódzkiego i śląskiego mogą jechać bez przeszkód aż do granicy kraju.

Reklama

Autostrada A1 - których odcinków brakuje?

Ostatnim odcinkiem, na którym trwają prace jest fragment trasy A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska w łódzkim. Kierowcy poruszają się tutaj po jednej jezdni, mają po dwa pasy ruchu i ograniczenie prędkości. Opóźnienie w realizacji tego odcinka spowodowane jest m.in. odwołaniami w procesie przetargowym.

Jak zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, otwarcie tego 24-kilometrowego odcinka powinno nastąpić najpóźniej w drugim kwartale przyszłego roku. Wtedy też cała autostrada A1 będzie udostępniona kierowcom bez nadzwyczajnych ograniczeń prędkości.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy