10 firm chętnych na realizację odcinka S6 Sławno-Słupsk

Oprac.: Maciej Flis-Flisiński

Do GDDKiA wpłynęło 10 ofert dotyczących przetargu na realizację drogi ekspresowej S6. Chodzi o blisko 23-kilometrowy odcinek na trasie ze Sławna do Słupska. Najtańszą ofertę, opiewającą na 678 mln zł, złożyła firma Polaqua.

Blisko 23-kilometrowy odcinek S6 omija zachodniopomorskie Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim.
Blisko 23-kilometrowy odcinek S6 omija zachodniopomorskie Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim. GDDKiA

Jak podała Ewa Adamczewska z wydziału zamówień publicznych szczecińskiego oddziału GDDKiA, oferty będą teraz sprawdzane i weryfikowane. Dodała, że blisko 23-kilometrowy odcinek S6 Sławno-Słupsk chce realizować 10 wykonawców. Wszyscy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji zadania o trzy miesiące, czyli do 29 miesięcy od podpisania umowy, oraz wydłużenie okresu gwarancji o 5 lat.

Najniższą cenę za wykonanie projektów wykonawczych, robót budowlanych i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zaproponowała firma Polaqua. Chce realizować zadanie za 678 mln zł.

Blisko 23-kilometrowy odcinek S6 omija zachodniopomorskie Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim.

Jak podała Adamczewska, w ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Sławno, Warszkowo, Wrześnica, Sycewice) oraz infrastruktury towarzyszącej. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Zadanie obejmuje także przebudowę dróg krzyżujących się z nowo zaprojektowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

W środę otwarto oferty na realizację odcinka Sianów-Sławno.

W ramach 46-kilometrowej trasy S6 Sianów-Słupsk powstanie osiem węzłów drogowych oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych II kategorii. "Droga ekspresowa wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Ponadto powstanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do Punktu Informacji Drogowej" - podała Adamczewska.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jesienią 2022 r. Nowa droga powinna zostać udostępniona kierowcom w 2025 r. Wówczas S6 można będzie przejechać od Trójmiasta do Szczecina. ***

Autostrada A1GDDKiA
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas