Youngtimer i klasyk na zawody – który model wybrać?

Moda na stare samochody nie przemija i coraz więcej miłośników takiej motoryzacji staje się posiadaczami ciekawych, często już historycznych egzemplarzy. Wielu fanów motorsportu wykorzystuje potem swoje auta do startów w organizowanych w Polsce zawodach.

Na początku tego miesiąca ruszyły zapisy na udział w największym ogólnopolskim pucharze dla samochodów klasycznych i youngtimerów.

- "Z roku na rok na linii startu Classic Auto Cup pojawia się coraz więcej ciekawych modeli. Przeważają samochody wyprodukowane w latach 80. i 90., ale wśród naszych kierowców nie brakuje również właścicieli o wiele starszych egzemplarzy. Cieszy mnie, że moda na samochody zabytkowe i youngtimery coraz częściej przekłada się na wykorzystanie ich w motorsporcie" - mówi Tomasz Ważyński, organizator Inter Cars #CAC. - "Wśród zawodników startujących w #CAC prym wiodą oczywiście konstrukcje japońskie i niemieckie, ale na liście startujących aut pojawiają się również nieczęsto spotykane, ale zasłużone dla sportu motorowego perełki. Warto więc na własne oczy przekonać się, jak radzą sobie one po latach."

Reklama

Przedstawiamy listę dziesięciu ciekawych modeli samochodów klasycznych i youngtimerów, które z powodzeniem można wykorzystać podczas organizowanych w Polsce zawodów.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy